تبلیغات
پانزده دسامبر - مطالب آذر 1394
پانزده دسامبر
پانزده دسامبر روز تولد دکتر زامنهوف ، مخترع اسپرانتو
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

امروز پنج شنبه  19 آذر ماه برابر است با 28 صفر و سال روز رحلت پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد (ص).

این مناسبت را غنیمت شمرده و پی دی اف کتابی در مورد زندگانی آن حضرت را تقدیم می دارم.

 برای تهیه ی این پی دی اف ، کتاب را از نسخه ی کاغذی اسکن نموده و نسخه ی الکترونیکی آن  را عرضه می دارم. این کتاب را بیش از ده سال قبل توسط یک دوست مکاتبه ای پاکستانی دریافت نمودم.

راستش متاسفانه در مورد اسلام و زندگی پیامبر اعظم کتاب و منابع چندانی به اسپرانتو دیده نمی شود.

شاید معروف ترین و جامع ترین کتاب اسپرانتو در این مورد را بتوان کتاب Je la flanko de la Profeto  یا " در جوار پیامبر " نام برد. کتابی که در بیش از 300 صفحه و به قلم " دکتر ایتالو چیوسی "  ( مترجم قرآن به اسپرانتو )  زندگانی آن حضرت را به اسپرانتو رقم زده است .

دوست داشتم پی دی اف این کتاب را هم به خدمتتان عرضه می کردم اما فقط نیمی از کتاب را در اختیار داشتم آن هم در قالب عکس اسکن شده نه نسخه ی کاغذی.

بنابراین امیدوارم در فرصتی دیگر بتوان پی دی اف خوبی از این کتاب تهیه نموده و عرضه داشت.

اگر نگاهی به کاتالوگ کتاب های اسپرانتو ، که هر ساله توسط انجمن جهانی اسپرانتو منتشر می گردد انداخته شود می بینیم که صدها کتاب در زمینه ی ادیان ، مذاهب و آیین های گوناگون منتشر گردیده و می گردد. حتی برخی از آن ها دارای انجمن تخصصی و نشریه نیز هستند.

در این بین تنها انجمن تخصصی اسلام در پاکستان فقط جنبه ی سمبولیک داشته و عملا فعالیتی ندارد  و شمار کتاب های اسلامی اسپرانتو زبان به رقم انگشتان دست نیز نمی رسد.

راستش با قاطعیت می توانم ادعا کنم که یکی از مهم ترین  آرزوها و برنامه هایی که در مورد اسپرانتو در ذهنم داشته ام ترجمه و نگارش مقالات اسلامی و معرفی اسلام به زبان اسپرانتوست.

به خصوص در این اوضاع و احوال که عده ای تروریست و آدمکش افکار مسموم خود را به نام  آموزه های اسلام به خورد جهانیان داده و چهره ای زشت از آن ارائه می نمایند.

سال ها قبل توفیق یافتم که داستان زندگانی حضرت محمد (ص) ، فاطمه ی زهرا (س)  و سه امام نخست را به اسپرانتو ترجمه و نگارش نمایم . البته هدف آن بود که در بولتن سازمان اسپرانتودانان جوان ایران منتشر شود که میسر نشد.

حالا امیدوارم پس از به سرانجام رساندن پروژه ی وقت گیر و سنگین " کتابشناسی اسپرانتو " بتوانم برنامه ی نا تمام معرفی اسلام و زندگانی چهارده معصوم را آغازی دوباره نمایم.


دانلود نسخه ی پی دی اف -  12 مگابایت


کتاب حضرت محمد  ( ص ) به زبان اسپرانتو


مقالات اسلامی به زبان اسپرانتو - علی اصغر کوثری

نوع مطلب : گوناگون، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه نوزدهم آذر 1394

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی